Aasta Naiskoorid 2019

Eesti Naislaulu Selts valis Aasta Naiskooriks 2019 Suurupi naiskoori Meretule eduka esinemise eest 3. Kalamata rahvusvahelisel koorikonkursil Kreekas.

Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor pälvis nimetuse Aasta Naiskoor 2019
panuse eest kohalikku kultuuriruumi.

Täname oma dirigente Andrus Siimonit ja Hendrik Ojasaart ning hääleseadjat Kristiina Underit, et olete meiega ja inspireerite meid ikka paremini laulma ja põnevates projektides osalema!

Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor tähistab 60. sünnipäeva

Austatud asutajaliikmed, dirigendid ja endised lauljad!

Tähistame koos koori sünnipäeva pühapäeval, 17. novembril kl 17
Mustpeade majas Tallinnas toimuva juubelikontserdiga “Meie aja lugu”.

Tallinna kontserdile järgneb vastuvõtt, millel osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 7. novembriks
e-posti aadressil etanjuhatus@gmail.com.

Osalustasu 40 eurot palume kanda Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori arveldusarvele nr EE867700771001684864.

 

Hingelinnud

Hea koorimuusikasõber!

Kutsume Sind kuulama ja vaatama kontsertetendust „Hingelinnud“ ning jagama seda kutset oma lähedaste, sõprade, koorikaaslaste ning õpilastega.

See Rein Rannapi kooritsükkel on noorte muusikute ühiskingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks, et näidata, mida imelist ja hingestatut suudavad uued põlvkonnad koos musitseerides publikuni tuua.

“Hingelinnud” on vestlus inglilaste, inglite isa ja teiste taevahingede vahel. Läbi Rannapi näiliselt lihtsalt kõlava muusika soovime kõnetada inimesi lihtsuse ja inimlikkusega, aidates teose sügavatel mõtetel vaatajate-kuulajate südametesse jõuda. Koorid jutustavad loo inglitest – mudilased kehastavad pisikesi inglilapsi, kes näevad kõike läbi mängu, ning neidudekoor on neile justkui vanemad õed, tutvustades neile elu ja vajadusel inglilapsi manitsedes. Loo pärliks on väike Hingelind, kelle rännakuid saadab ja juhatab kõikide inglite Isa.

Kontsertetendused toimuvad:

02.11 kl 19 Tallinna Vabal Laval,
03.11 kl 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Esinevad Eesti Raadio Laulustuudio mudilas- ja lastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) ning projektorkester, solistid on Uku Joller ja Kätrin Kärsna. Dirigeerib Leiu Tõnissaar.

Tsükkel on originaalis kirjutatud ETV lastekoorile 2010. aastal, kui selle tellis Rein Rannapilt Tallinna Filharmoonia. 2011. aastal salvestati 36-osalisest tsüklist 23 osa samanimelisele plaadile. 2018. aasta sügisel tuleb teos üle kaheksa aasta taas esitamisele just nende plaadistatud osade kujul, kuid seda täiendab lavastuslik pool, kus nii lauljad kui ka publik saavad olla osa millestki maagilisest. Lugu, mis jutustab elu kulgemisest ja igavikulisusest, sobib suurepäraselt täiendama hingedeaja mõtisklusi.

Piletid on juba müügil Piletilevis ja enne üritust kohapeal.

Rohkem infot leiab meie Facebookist https://www.facebook.com/hingelinnud/. Kohtumiseni novembris kontserdisaalis!

Pille-Riin Langeproon ja Kertu Süld Mittetulundusühing Hingelinnud

Kontsert-etendused jõuavad publikuni koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna, KÜSKi, Eesti Autorite Ühingu, Eesti Kultuurkapitali ja Tallinna Kultuuriametiga.

In memoriam Velly-Ruth Roots

Igavikuteele on lahkunud meie koori asutajaliige ja I soprani laulja aastatel 1959–75 Velly-Ruth Roots (15.06.1930–29.08.2018). Sügav kaastunne lähedastele!

Toomas Voll naiskoorilaulust ja muust

17. juunil sai 60-aastaseks koorijuht, helilooja ja vokaalpedagoog Toomas Voll. Palju õnne!

2. juulil ilmus portaalis ERR Marge-Ly Rookääru vahendusel Klassikaraadiole antud pikem usutlus temaga, kus räägiti nais- ja neidudekooride hetkeseisust ja uuest muusikast, dirigendi tööst ning töötasudest, koorilauljatest ja laulupeost.

Vt https://kultuur.err.ee/843733/toomas-voll-kui-koorijuhi-palk-on-peaaegu-et-heategevuslik-siis-uks-hetk-kaob-ka-motivatsioon

Kontserdiarvustus Stockholmi Eesti Päevalehes

Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud ringreisi «Hoia, Jumal, Eestit» raames 28. aprillil 2018 Stockholmi Sofia kirikus toimunud kontsert leidis kajastamist ka kohalikus Eesti Päevalehes.

Artikkel Stockholmi Eesti Päevalehes 1

Artikkel Stockholmi Eesti Päevalehes 2

In memoriam Helbe Merila

Igavikuteele on lahkunud meie kunagine I sopran Helbe Merila-Lattik (03.07.1928–23.05.2018). Sügav kaastunne omastele!

Ärasaatmine 3. juunil kell 17:15 Tallinnas Püha Vaimu kirikus. Pärgi palutakse mitte tuua.