Eesti Teaduste Akadeemia koorid esitasid laulupeorepertuaari

Juba 29. korda toimub Saksamaal iga-aastane Usedomi Muusikafestival (Usedomer Musikfestival), mis tänavu oli pühendatud Eesti muusikale. Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor ja Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor esitasid 24. septembril Wolgasti linna St. Peteri kirikus kontsertetenduse “Eesti laulupidu”.

Õhtut juhtis tuntud saksa raadiohääl Julia Kaiser, tutvustades saksa publikule laulupeo traditsioone läbi ajaloo. Seda mõjuvat sündmust kajastas ka Saksa telekanal NDR.

Ia Remmel, ajakirja Muusika peatoimetaja, kirjutas Usedomi muusikafestivalist ka reportaaži Eesti Päevalehes: https://epl.delfi.ee/artikkel/120080904/reportaaz-eesti-muusika-kolas-voimsalt-usedomi-muusikafestivalil-saksamaal

“Suure avastuse ja elamuse pakkus Saksa publikule Eesti koorikultuur. Korraldajad soovisid tuua festivalile ehedat Eesti laulupeomeeleolu. Laulsid Eesti teaduste akadeemia meeskoor ja naiskoor Andrus Siimoni, Igor Nikiforovi ja Tõnis Sarapi juhatusel. Andrus Siimoni sõnul sai festivali kunstiline juht Jan Brachmann sellise kontserdi korraldamise idee 2019. aastal meie laulupeol käies. Kavva sooviti just meie laulupeo põhilaule, nagu Lüdigi „Koit“ ja Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“. Kavas oli veel mitu märgilist laulu, nagu Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“, Ülo Vinteri „Laul Põhjamaast“, samuti Veljo Tormise laulupeokantaat „Laulu algus“. TA naiskoori laulja Anu Juurik tõdes festivalile tagasi vaadates: „Hommikul Wolgasti kirikust möödudes nägime, et oli pandud lisatoole, aga seda ei osanud ikkagi kujutleda, et õhtul meid täis kirik ootab. Neid tuttavaid laule lauldes tekkis ehtne laulupeotunne, silmagi tahtis märjaks võtta. Lõpuks aplodeeriti püsti seistes.“”

Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Tiibade hääl” 26.–28. mail

Neljapäeval, 26. mail kell 18
Haapsalu Toomkirikus

Reedel, 27. mail kell 19
Tartu Pauluse kirikus

Laupäeval, 28. mail kell 17
Tallinna Jaani kirikus

Uudisteose esitavad solistid Marianne Pärna (metsosopran) ja Laur Eensalu (vioola), Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Esiettekandeid juhatab dirigent Risto Joost.

„Tiibade hääl” on kolmas osa loomingulise tandemi Tõnu Kõrvits ja Doris Kareva menukast triloogiast, mida on saatnud edu nii kodu- kui ka välismaal. Esimene osa, „Lageda laulud“ püsis mitmeid nädalaid Amazoni klassikalise muusika albumite edetabeli tipus ja noppis olulisi muusikaauhindu Eestis. Teine osa, „Sina oled valgus ja hommik” nautis publikumenu nii kodumaal Eestis kui ka Pavese tekstide sünnimaal Itaalias. Nüüd alustab teekonda kontserdilavadel triloogia kolmas, viimane osa – „Tiibade hääl“. Autorite sõnul on see kõige helgem ning kiirgab valgust kõige enam.

Tõnu Kõrvits, helilooja: „See on laul lendamisest, unistustest, julgusest ja tingimusteta armastusest.

Doris Kareva, tekstide autor: „Inspiratsiooniks olevat Amelia Earharti tutvustas mulle Tõnu Kõrvits. Mary S. Lovelli raamat „Tiibade hääl” selle erakordse naise elust ja loomingust mõjus tõepoolest tiivustavalt. Minu meelest sisaldub „Tiibade hääle“ kvintessents Amelia mõttes: Julgus ja heldus on hingeõndsuse alus. See väärib meenutamist iga päev.“

Pilet osta Piletivevist.

Tartu Ülikooli kammerkoori juubelikontsert “Kaksikpühendus”

Tartu Ülikooli kammerkoor tähistab mullust 50. aastapäeva lavastatud kontserdiga „Kaksikpühendus“ 23. aprillil kell 18 Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas.

Kavas Galina Grigorjeva „Духовные песнопения“ (esiettekanne), Miina Härma, Ester Mägi, Maria Kõrvits, Evelin Seppar, Mariliis Valkonen ja Veljo Tormis.

Piletid 15/12 ja toetajapilet 35 eurot, osta  siit: https://fienta.com/et/o/9944.