Dirigendid

Peadirigent Andrus Siimon

Andrus Siimon 2006

Andrus Siimon (16.06.1965) on Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori peadirigent alates 2006. aasta jaanuarist.

Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi (praegune Tallinna Ülikool) kultuurhariduse teaduskonna koorijuhtimise eriala 1989. aastal Ants Sootsi õpilasena ja Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise eriala 1996. aastal Jüri Rendi klassis. Alates 1991. aastast töötab Eesti Rahvusmeeskooris laulja, koormeistri ja dirigendina. Andrus Siimon on ka Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori, Virumaa Noorte Meeskoori ja Eesti Koorijuhtide Naiskoori peadirigent. Ta on juhatanud noorte laulupidudel ja oli XXV üldlaulupeo dirigent. 2006. aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia töö eest Virumaa Noorte Meeskooriga. 2011. a omistas Eesti Kooriühing talle aasta dirigendi aunimetuse.

 

 

Hääleseadja Kristiina Under

Kristiina UnderKristiina Under (16.01.1972) on meie hääleseadja alates 2017. aasta septembrist.

Ta on lõpetanud 1990 Tallinna 7. Keskkooli, õppinud klaverit Kaja Frischeri ja Ülle Sisa eratundides, saanud Ellerheina lauljana laulutunde Ester Lepalt. Lõpetas lauluerialal 1994 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (Tõnu Bachmanni klass) ja 2002 Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe  (Pille Lille ja Rostislav Gurjevi klass). Täiendas end Bodil Ølandi juures Taanis. Töötab aastast 2008 Rahvusooper Estonias koorilauljana. Laulis 1994–2008 Eesti Filharmoonia Kammerkooris, osalenud projektikorras ka kammerkoori Voces Musicales töös. Laulnud solistina suurvormide ettekannetel, sealhulgas Vivaldi „Gloria” (kammerkoor Crede), Tüüri „Reekviem” (Voces Musicales), Lepnurme „Lunastus Kristuses” (Tallinna ja Viimsi koguduste ühendkoor) ja Kõlari „Ave Maria” (Tallinna praostkonna ühendkoor). Andnud kammermuusika kontserte organist Piret Aiduloga. (http://entsyklopeedia.ee/artikkel/under_kristiina1)

 

Eelmised eestvedajad

Hääleseadja Tiiu Levald Tiiu Levald (15.03.1940) – hääleseadja aastatel 2008–17.

Dirigent Igor Nikiforov Igor Nikoforov (20.07.1986) – dirigent aastatel 2006–07 ja 2008–17.

Aleksandra Aleksandra Kõrvel (21.05.1981) – dirigent aastatel 2007–08.

Veronika Veronika Portsmuth (27.11.1980) – dirigent ja peadirigent aastal 2005.

Anne Anne Alt (15.08.1974) – dirigent ja peadirigent aastal 2000.

Merike Merike Toro (09.03.1947) – dirigent ja peadirigent aastatel 1990–2005.

Soots Ants Soots (19.02.1956) – peadirigent aastatel 1990–91.

Ranno Ranno-Eduard Linde (26.10.1964) – dirigent ja peadirigent aastatel 1988–94.

Perens Peeter Perens senior (20.01.1934–05.07.1997) – peadirigent aastatel 1986–87.

Imbi Imbi Potter (25.05.1954) – dirigent ja peadirigent aastatel 1978–89.

Ratassepp Arvo Ratassepp (17.03.1926–22.12.1986) – peadirigent aastatel 1959–86.