Kiira

25. veebruaril 2017 saanuks armastatud raadiohääl Kiira Kahn 85-aastaseks. Paraku lahkus ta meie seast 1. juunil 2012. Kuid õnneks on mälestused sellest säravast isiksusest raiutud raamatusse, mille koostas tema abikaasa, professor Hubert Kahn. Värvikaid lugusid pajatavad sõbrad, kolleegid, sugulased. Teos on saadaval nii Rahva Raamatu kui Apollo raamatupoodides.

Raadioajakirjanik Age Raa jutustab raamatus muuhulgas: «Ei saa jätta meenutamata, kuidas Kiira endale rahvarõivad õmbles. Tulekul oli üldlaulupidude 100. aastapäev. Kiira otsustas minna Arvo Ratassepa juhitud Teaduste Akadeemia naiskoori, et laulda juubelilaulupeol. Kaunis sopran võeti koori avasüli vastu. Esinemisriideid aga anda ei olnud, sest uued Alutaguse rahavariided olid just kätte saadud ja juurde tellida polnud enam võimalik. Soov laulda juubelilaulupeol oli aga nii suur, et Kahnike otsustas teha rahvariided ise. Tegigi. Käis asjatundjatelt nõu küsimas, tikkis linuka ja käised, õmbles tanu. Kui aeg-ajalt näitab ETV katkendeid üldlaulupidudest, siis juubelilaulupeol on Kiira Kahn üks neist särasilmseist lauljaist, kes on teleekraanil mitu minutit suures plaanis. Koorimuusikud olid Kiirale klass omaette: ta austas neid. Ütles ikka, et nad on väga rikkad, avara mõttemaailmaga inimesed, sest nad on oma vaimuvara omandanud laulust.»

TAN-is laulis Kiira aastatel 1969-81 I soprani ridades. Praegused lauljad teavad rääkida, et 2004. a üldlaulupeol, kui rongkäik otsustati vihma tõttu ära jätta, kuid Eri Klasi õhutusel siiski toimus, oli Kiira TAN-i asupaigas oma rahvariietes esimesena kohal olnud. Ja 2009. a laulupeo eel tuli ta mõneks ajaks uuesti koori laulma, et taas suurest peost lauljana osa saada.