Sel puhul on Eesti Naislaulu Selts kavandanud mitu üritust: kell 11 lillede asetamine professori kalmule Metsakalmistul ja kell 19 kontsert ja mälestusauhinna üleandmine Tallinna Ülikooli aulas. Kontserdi salvestab Klassikaraadio. Reedel kell 16 on plaanis mälestusõhtu Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.
Kontsert oli tore – kooride tase kõrge ja meeleolu harras. Kohal oli hulgaliselt kooride vilistlasi ja professori õpilasi, näiteks Vaike Uibopuu, Kuno Areng, Viktoria Jagomägi jt. ETAMi liige Martin Viirand pikkis laulude vahele lugusid Arvo Ratassepa elust ja loometeest. Mälestusauhinna sai seekord Aivar Leštšinski. Teadlaste Maja esindaja tänas ilusa kontserdi eest ja jagas päevakangelase kohta ka oma mälestusi. Pereliikmete poolt sai sõna poeg Priit Ratassepp, kes muuhulgas luges ette lustaka valiku Arvo Ratassepa kirja pandud Murphy seadusi koorilaulust. Kontserdi viimane lugu, Kait Tamra „Oma saar“ ühendkoori esituses läks kordamisele.
Murphy seadused koorimuusikast (Arvo Ratassepp 1984):
- Kui üks laul tahab untsu minna, siis ta ka läheb.
- Alati saab paremini laulda kui on lauldud.
- Pidu pärast kontserti on sageli paremini korraldatud kui kontsert ise.
- Ernesaksa täiendus Stanislavski seadusele: Ei ole häid ja halbu koore, on vaid head ja halvad koorijuhid.
- Seltsimees Pessenniku postulaat: Laulu temaatiline tähtsus on sageli pöördvõrdeline tema kunstilise väärtusega.
- Vähepuuduja väide: Kooriharjutusel viibivad lauljad saavad koorijuhilt puudujate pärast kõige rohkem pragada.
- Kõrvallaulja remark: Head kontsertlauljad tunnevad oma väärtust – nad ei kuluta end igal proovil ega tulegi igale proovile; ka esinemisel eriti ei laula või kui laulavad, siis vales kohas ja kõvasti.
- Mister Takti tähelepanek: Koori kontsert toimub alati kaks nädalat enne õiget aega.
- Mister Wismithi väide: Ei ole midagi ebakindlamat kui taidluskoori tase antud momendil.