Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Tiibade hääl” 26.–28. mail

Neljapäeval, 26. mail kell 18
Haapsalu Toomkirikus

Reedel, 27. mail kell 19
Tartu Pauluse kirikus

Laupäeval, 28. mail kell 17
Tallinna Jaani kirikus

Uudisteose esitavad solistid Marianne Pärna (metsosopran) ja Laur Eensalu (vioola), Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Esiettekandeid juhatab dirigent Risto Joost.

„Tiibade hääl” on kolmas osa loomingulise tandemi Tõnu Kõrvits ja Doris Kareva menukast triloogiast, mida on saatnud edu nii kodu- kui ka välismaal. Esimene osa, „Lageda laulud“ püsis mitmeid nädalaid Amazoni klassikalise muusika albumite edetabeli tipus ja noppis olulisi muusikaauhindu Eestis. Teine osa, „Sina oled valgus ja hommik” nautis publikumenu nii kodumaal Eestis kui ka Pavese tekstide sünnimaal Itaalias. Nüüd alustab teekonda kontserdilavadel triloogia kolmas, viimane osa – „Tiibade hääl“. Autorite sõnul on see kõige helgem ning kiirgab valgust kõige enam.

Tõnu Kõrvits, helilooja: „See on laul lendamisest, unistustest, julgusest ja tingimusteta armastusest.

Doris Kareva, tekstide autor: „Inspiratsiooniks olevat Amelia Earharti tutvustas mulle Tõnu Kõrvits. Mary S. Lovelli raamat „Tiibade hääl” selle erakordse naise elust ja loomingust mõjus tõepoolest tiivustavalt. Minu meelest sisaldub „Tiibade hääle“ kvintessents Amelia mõttes: Julgus ja heldus on hingeõndsuse alus. See väärib meenutamist iga päev.“

Pilet osta Piletivevist.