Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Pärt Uusberg kutsuvad kontserdile MISSA TAGORE

K 8.12 kell 19
Viljandi Baptistikirik

N 9.12 kell 19
Tallinna Jaani kirik

R 10.12 kell 19
Paide kirik

L 11.12 kell 18
Haapsalu toomkirik

Anton Bruckner –
„Ave Maria”
Christus factus est
Os justi

Pärt Uusberg –
„Missa Tagore” segakoorile, harfile ja tšellole

Edward Elgar –
Lux aeterna

Eda Peäske ja Lisanne Rull (harf),
Ruslan Petrov (tšello),
Eesti Filharmoonia Kammerkoor,
dirigent Pärt Uusberg

Piletid Piletilevis: 15–20 €.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb jõulukuul helilooja ja koorijuhi Pärt Uusbergi juhatusel Eesti erinevates kirikutes vaimuliku kavaga „Missa Tagore”. Dirigent on valinud esitamiseks endale hingelähedase muusika, mis toob esile inimhääle ilu kogu selles ulatuses – õrnast ja haprast helist kuni võimsa kõikehõlmava kõlamassiivini. Peateosena kõlab Pärt Uusbergi kauni helikeelga „Missa Tagore”, kus on kokku põimunud kaks maailma – traditsiooniline missatekst vaheldub India müstiku Rabindranath Tagore luuletusega „Mererannal“, mille puhul kooriga liituvad harf ja tšello. Pärt Uusberg: „Seda teost olen juba alates loomisest soovinud kuulda kutselise koori kõlaväljas. Loodan, et see kava toob esile Eesti Filharmoonia Kammerkoori unikaalse kõla ning sobib hästi detsembrikuusse, kus oleme veel ühe jalaga hingedeaegses sügises, kuid ühtlasi ka juba jõuluootuses.”

Advendiaja pühalikku meeleolu täiendavad tuntud romantiku Anton Bruckneri suursuguselt kõlavad motetid ning inglise helilooja Edward Elgari ebamaiselt ilus „Lux aeterna“.

Eesti Filharmoonia Kammerkoorist
Sel hooajal 40. sünnipäeva tähistav Eesti Filharmoonia Kammerkoor on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas, kes on oodatud kõige mainekatele lavadele, nagu Viini Kontserdimaja, Sydney Ooperimaja, New Yorgi Carnegie Hall jm. Koori repertuaari kuulub muusika barokist ja romantismist kuni nüüdisteoste ja ooperiteni. Erilisel kohal on Arvo Pärdi, Veljo Tormise jt. eesti heliloojate looming. Koori lavapartneriteks on kuulsad orkestrid ja dirigendid, sh Austraalia kammerorkester, Londoni sümfooniaorkester, Philip Glass Ensemble, Claudio Abbado, Helmuth Rilling, Eric Ericson, Gustavo Dudamel jpt. Eesti esinduskoori stabiilset kõrgtaset näitavad ligi 80 salvestist, mida on 16 korral Grammyle esitatud ning kahel korral hinnatuima plaadiauhinna võitnud. Hiljuti pälvis tunnustuse album Schnittke ja Pärdi muusikaga, mis esitati  Grammy nominendiks sel aastal. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti Filharmoonia Kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas. 1981. aastal Tõnu Kaljuste loodud koori ees on peadirigentidena seisnud veel briti dirigent Paul Hillier, hollandlane Daniel Reussning läti dirigent Kaspars Putniņš. Alates 2021. aasta augustist on koori kunstiline juht taas Tõnu Kaljuste.

Lisainfo: www.epcc.ee